Норвегія

Мова



Норвезька мова
(норв. norsk) — мова германської групи, індо-європейської сім'ї мов, якою розмовляють у Норвегії.
Історично норвезька мова найближча до фарерської та ісландської мов. Однак завдяки значному впливу данської мови і деякому впливу шведської, норвезька мова близька також і до цих мов.
Сучасніша класифікація розміщує норвезьку мову разом з данською та шведською в групу материкових скандинавських мов, на відміну від острівних скандинавських мов.
Через певну географічну ізоляцію окремих районів Норвегії існують значні розбіжності в словниковому складі, граматиці й синтаксисі серед діалектів норвезької. Протягом сторіч письмовою мовою Норвегії була данська.
Як установлено законодавством і урядовою політикою, тепер у країні є дві офіційні форми норвезької мови — букмол (bokmål, букв. «книжкова мова») й нюношк(nynorsk, букв. «нова норвезька»).

Релігії
Головні релігії й вірування, які сповідує, і конфесії та церковні організації, до яких відносить себе населення країни: лютеранство (державна релігія, Церква Норвегії) 82,1 %, римо-католицтво — 1,8 %, інші течії християнства — 3,9 %, іслам — 2,3 %, інші — 2,4 %, не визначились — 7,5 % (станом на 2011 рік).

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Більша частина з цієї суми - інвестиції у відновлювану енергетику, повідомив прем'єр-міністр. Україна і Норвегія підписали попередні...